Do novej sezóny aj s reprezentantkou Čiernej Hory Božicou Mujović

V banskobystrickej Slávii vítame reprezentantku Čiernej Hory Božicu Mujović, ktorá podpísala zmluvu na sezónu 2023/2024.

Naši fanúšikovia už Božicu Mujović dobre poznajú z minulosezónnych meraní síl s Piešťanskými Čajkami, ktorým 27-ročná rozohrávačka pomohla k zisku titulu v Niké Extralige žien a Slovenského pohára. „Hneď niekoľko dôvodov ma priviedlo k tomu, aby som si vybrala Banskú Bystricu ako svoje ďalšie pôsobisko. Minulá sezóna bola mojou prvou na Slovensku a krajina sa mi zapáčila, rovnako aj život tu. Chcela som tu ostať, ale zároveň si vyskúšať iný tím a Bystricu som si vybrala, lebo má potenciál vyhrať trofej,“ poodhalila Božica Mujović dôvody svojho rozhodnutia pridať sa k bystrickým pumám.

V minulej extraligovej sezóne patrila k oporám majstrovského tímu, keď si pripisovala v priemere 11,15 bodu a 5,27 asistencie na zápas. „Nie je to nová tvár v slovenskej extralige. Hľadala som rozohrávačku, ktorá je veľmi silná v situáciách pick&roll. Tých možností v rámci Európy tak veľa nie je, a preto sa teším, že Božica povedala áno,“ povedala o našej najnovšie predstavenej posile trénerka Zuzana Žirková.

Na vzájomnú spoluprácu s trénerkou Žirkovou sa teší aj Božica Mujović: „Páči sa mi energia trénerky Žirkovej a je to pre mňa výzva, spolupracovať s trénerkou ženou, keďže mimo reprezentácie som takú možnosť nemala. Myslím si, že spolupráca s trénerkou bude klapať, rovnako tak aj s mojimi novými spoluhráčkami.“

Božica Mujović reprezentovala Čiernu Horu aj na tohtoročných Majstrovstvách Európy v Slovinsku a Izraeli. Na turnaji sa prezentovala v priemere 6,7 bodmi a 4,3 asistenciami na zápas, tímu pomohla k postupu do štvrťfinále. Čo môžu od nej fanúšikovia Slávie očakávať a s akými ambíciami prichádza pod Urpín? „Maximálne úsilie a snahu odovzdať na ihrisku to najlepšie zo mňa zápas čo zápas. Mojím cieľom je vyhrať s Bystricou ligu a dosiahnuť čo najlepší výsledok v Eurocupe,“ odpovedala Božica.