Ďalšou posilou je česká krídelníčka Kristýna Brabencová

V Slávii vítame českú reprezentantku Kristýnu Brabencovú, ktorá podpísala zmluvu na sezónu 2023/2024.

Kristýna Brabencová pôsobila v minulom ročníku v Hannoveri, kde sa radovala zo zisku nemeckého pohára. V sezóne 2021/2022 hrávala za nemecký druholigový Göttingen a predchádzajúce dva roky strávila v zámorí, na University of South Florida. Za českú reprezentáciu zasiahla 23-ročná, 183 cm vysoká krídelníčka doteraz do troch stretnutí, a to na Majstrovstvách Európy 2021 a v kvalifikácii na tohtoročné ME.

„Ponuka od Slávie bola veľmi lákavá už od začiatku. Chcela som si zahrať európsku súťaž, zmeniť prostredie a Banská Bystrica sa mi pozdáva ako ideálna voľba. Páči sa mi vízia klubu a pani trénerky Žirkovej. Verím, že mi má dosť čo odovzdať z vlastných skúseností. Chcem byť hlavne prospešná pre tím a vo všetkom sa zlepšovať. Verím, že s tímom môžeme prekvapiť a vyhrať viac ako sa od nás bude očakávať. Ako každý športovec, ani ja nemám rada prehry, takže fanúšikovia môžu odo mňa očakávať, že vždy urobím maximum pre tím a pozitívny výsledok,“ vyjadrila sa po podpise zmluvy s naším klubom Kristýna Brabencová.

„“Braby“ už má niečo za sebou. V minulej sezóne hrala v Hannoveri pod vedením veľmi dobrej a tvrdej trénerky, takže verím, že svoje skúsenosti prenesie do tejto sezóny a svojou dravosťou prinesie tomuto tímu veľa. A to nielen na palubovke, ale aj mimo nej,“ povedala o Kristýne Brabencovej trénerka bystrických púm Zuzana Žirková.

Rodáčka z Brna je vnučkou slávneho československého basketbalistu Kamila Brabenca, ktorý má aj banskobystrickú minulosť. Prišiel k basketbalistom Slávie UMB ŠKP Banská Bystrica, ktorí boli vtedy nováčik najvyššej slovenskej súťaže, v júli 1998. V klube pôsobil do februára 1999, nedokončil teda sezónu, a to pre finančné problémy v klube. Brabencovej starý otec je jeden z najslávnejších basketbalistov federálnej éry v bývalom Československu, 3-násobný medailista z ME, 3-násobný účastník OH. Jeho syn Kamil je známy hokejista, ktorý hrával v HKM Zvolen, s ktorým získal aj majstrovský titul.

Foto: fiba.basketball