Bystrické pumy sa pod novým názvom klubu premiérovo predstavia v Európe

BK ŠKP 08 Banská Bystrica mení svoj názov na Slávia Banská Bystrica. Extraligové basketbalistky spod Urpína budú aj naďalej vystupovať aj pod prezývkou bystrické pumy.

Štvrtým miestom v Niké Extralige žien v sezóne 2021/2022 si bystrické pumy vybojovali možnosť prihlásiť sa do Eurocupu. Klub Slávia Banská Bystrica túto možnosť využil a v úvode sezóny 2022/2023 sa predstaví v kvalifikácii druhej najvyššej európskej súťaže. Pôjde o premiérovú účasť bystrických púm v európskom pohári.

Zverenkyne trénera Miloslava Michálika si vyskúšali medzinárodnú konfrontáciu už vo februári tohto roka, keď si v Piešťanoch v rámci premiérového ročníka Federálneho pohára zmerali sily s basketbalistkami Hradca Králové a Slovanky MB.

Klub Slávia Banská Bystrica zároveň informuje, že s novinkami nekončí a v blízkej budúcnosti predstaví v rámci rebrandingu aj nové logo, dresy či webovú stránku. S účasťou v európskej súťaži má súvisieť aj posilnenie kádra, ktoré Slávia Banská Bystrica taktiež avizuje. Nové posily a ďalšie informácie o novom vizuáli klubu majú byť predstavené v nasledujúcich týždňoch.

Od sezóny 2021/2022 funguje banskobystrický extraligový klub pod vedením prezidenta Juraja Kovala a riaditeľa Romana Porubského. Zverejnené a plánované novinky tak súvisia s vyššími športovými ambíciami, ktoré klub po zmenách vo vedení deklaroval. V uplynulej sezóne sme napríklad po prvýkrát mohli v drese púm vidieť aj americké legionárky.