Bude sa na čo pozerať, hovorí Grigerová. Van Dalen očakáva rýchly a dravý basketbal

Basketbalistky banskobystrickej Slávie čaká posledný domáci zápas v roku, a bude to poriadny šláger. V pondelok sa v hale na Štiavničkách odohrá derby cez kopec, v ktorom bystrické pumy vyzvú aktuálne druhý celok tabuľky – MBK Ružomberok.

V prvom vzájomnom stretnutí v sezóne zvíťazili Ružomberčanky v domácej Koniarni 58:50. Naše pumy sa nedokázali vysporiadať s agresívnou obranou domácich. Práve o nátlakovej hre Ružomberka rozprávali po októbrovom stretnutí 5. kola hráčky Laura van Dalen a Lucia Striešová aj vtedajší tréner Slávie Miloslav Michálik.

Autor foto: Ivan Golembiovský

Čo sa odvtedy zmenilo? „Medzičasom sme odohrali ligové a aj eurocupové zápasy, v ktorých sme naberali cenné skúsenosti a tiež preverili našu mentálnu odolnosť, okrem iného, aj práve proti agresívnej obrane. Ako už všetci vedia, tak zmeny nastali aj v našom realizačnom tíme. Sme v procese a chceme, aby sa v každom ďalšom zápase odzrkadlil náš posun. Posun nás hráčok od začiatku sezóny, a takisto posun nášho tímu po príchode novej trénerky,“ odpovedala kapitánka bystrických púm Laura van Dalen.

V podobnom duchu sa pred šlágrom 12. kola extraligy vyjadrila aj naša rozohrávačka Michaela Grigerová: „Od nášho prvého zápasu proti Ružomberku ubehli už takmer dva mesiace, v našom tíme medzitým došlo k viacerým zmenám. Do zostavy sa medzičasom vrátila Vanda Kozáková, ktorá bola zranená, a hlavnou zmenou bol príchod novej trénerky Zuzany Žirkovej. Stihli sme tiež odohrať viacero ťažkých zápasov proti kvalitným súperom v Eurocupe, kde sme nazbierali cenné skúsenosti, ktoré sa budeme snažiť využiť.“

Autor foto: Ivan Golembiovský

V uplynulom kole si Ružomberčanky doma poľahky, o 49 bodov, poradili s CBK Košice. Zverenkyne trénerky Zuzany Žirkovej majú za sebou presvedčivé extraligové víťazstvo v Šamoríne, ale aj štvrtkovú vysokú prehru na európskom fóre v poľskom meste Gorzów Wielkopolski. V pondelok pôjde o súboj tretieho s druhým, pričom na MBK v tabuľke strácame práve prehratý zápas v Ružomberku.

Najvýraznejšou postavou tímu spod Čebraťa je Alexandra Buknová, ktorá v minulosti obliekala aj banskobystrický dres. S priemerom 19,25 bodu na zápas jej v rámci celej extraligy patrí druhá priečka. Pred Buknovou je v tabuľke strelkýň s najlepším bodovým priemerom už len naša Iggy Allen.

Vymeňte upratovanie, pečenie a nakupovanie za športové vyžitie, odkazuje Laura van Dalen

Banskobystrické basketbalistky, ešte pod hlavičkou BK ŠKP 08, sa tešili z výhry nad Ružomberkom naposledy v januári 2017, keď pumy zvíťazili v dramatickom stretnutí 62:60 po predĺžení. Na to, aby sme sa v hale na Štiavničkách dočkali víťazstva nad Ružomberkom takmer po šiestich rokoch opäť, budú hráčky Slávie potrebovať podporu z tribúny.

„Zápas proti Ružomberku je náš posledný domáci zápas v tomto roku a určite sa bude na čo pozerať. Ružomberok má dobrý tím a zápas na ich palubovke bol po celý čas vyrovnaný, preto môžeme podobný priebeh očakávať aj teraz. Budeme mať však výhodu domáceho prostredia, a preto dúfame, že nás príde podporiť čo najviac fanúšikov a spolu s Vami sa nám podarí dotiahnuť zápas do víťazného konca,“ odkazuje Banskobystričanom Michaela Grigerová, jedna z najviac vyťažovaných hráčok Slávie.

Autor foto: Ivan Golembiovský

Pár viet pred dlho očakávaným súbojom venovala fanúšikom aj Laura van Dalen: „Želám si, aby si našli cestu do haly, prišli nás povzbudiť, pretože záverečný domáci zápas v tomto kalendárnom roku je určite atraktívnym lákadlom. Môžeme očakávať rýchly a dravý basketbal. Naši verní fanúšikovia nám vytvárajú skvelú atmosféru, za čo im ďakujeme. Vymeňte upratovanie, pečenie a nakupovanie za športové vyžitie!“

Jeden zo šlágrov celej základnej časti Niké Extraligy žien vypukne v pondelok 19. decembra o 18.00 h v ŠH Dukla na Štiavničkách. Vstupenky si môžete zakúpiť na tomto odkaze – VSTUPENKY NA RUŽOMBEROK.