Božica Mujović: Teraz je každý zápas najdôležitejší

Semifinálová séria medzi druhým a tretím celkom tabuľky po základnej a nadstavbovej časti extraligy pokračuje v sobotu na Liptove.

V prvom stretnutí série, ktorá sa hrá na tri víťazstvá, uspeli naše pumy výsledkom 77:59, ktorý však skresľuje. Zverenkyne trénera Juraja Suju najmä v prvom polčase potvrdili povesť húževnatého tímu, ktorý nikomu nič nedaruje. Na domácej palubovke budú chcieť za výdatnej podpory publika hrýzť ešte viac.

Trénerka Slávie Zuzana Žirková po zápase povedala, že v sobotu to bude asi najťažší zápas série. Bude najdôležitejší? „Každý zápas v tejto fáze sezóny je najdôležitejší, ideme tam vyhrať,“ odpovedala odhodlane Božica Mujović, ktorá sa vrátila na palubovku po zranení. „V stredu som konečne mohla hrať a pomôcť tímu, cítila som sa skvele. V sobotu do toho musíme ísť maximálne koncentrovane, nanútiť im náš herný rytmus od začiatku zápasu a nie až v druhom polčase. V Ružomberku je to vždy napäté, majú skvelé publikum,“ hovorí naša kapitánka.

Druhý zápas série je na programe v sobotu 6. apríla o 18.00 h v Športovej hale Koniareň v Ružomberku. Priamy prenos môžete sledovať prostredníctvom Niké TV, online štatistiky nájdete tu. Potom sa séria vráti do Banskej Bystrice. Vstupenky na stredajší duel s úvodným rozskokom o 18.00 h si môžete zakúpiť tu.