Žirková pred Ružomberkom: Musíme do toho vstúpiť s tým, že to bude náš zápas

Naše slávistky čaká úvodné vystúpenie v nadstavbovej časti Niké Extraligy žien.

Nadstavbová časť extraligy začína už túto sobotu, 20. januára. Vstupujeme do nej z tretieho miesta, keďže vo vzájomných zápasoch s druhým Ružomberkom sme mali horšie skóre (výhra 66:57 a prehra 60:72). Postavenie v tabuľke rozhodlo o tom, že naše pumy sa v prvom kole skupiny o 1. až 4. miesto predstavia v sobotu o 17.00 h práve na Liptove, v Športovej hale Koniareň. Priamy prenos môžete sledovať prostredníctvom Niké TV a online štatistiky nájdete tu.

V Ružomberku sa hrá ťažko, o čom sa už naše hráčky neraz presvedčili. Opäť môžeme očakávať búrlivú atmosféru. Ako sa s tým vysporiadať? „Nijak. Musíme hrať svoju hru. Musíme do toho vstúpiť s tým, že to bude náš zápas a nie ich. Zajtra to bude pre nás veľmi dôležité, bude sa od toho odvíjať celý zvyšok sezóny,“ odpovedala trénerka Slávie Zuzana Žirková, ktorá zároveň prezradila, na čo sa pumy zamerali v tréningovom procese: „Ako vždy, komunikácia a nastavenie pravidiel v obrane. Od toho sa odvíjala celá naša príprava na zápas. A základné herné činnosti jednotlivca v obrane. Ťažko povedať, aký mám dojem z nastavenia tímu pred zápasom v Ružomberku, pretože vždy, keď som si myslela, že sme dobre trénovali, tak potom to nebolo úplne ideálne. Ale snažili sme sa robiť to, čo sme uznali za vhodné, aby to malo pozitívny vplyv na tie zápasy, ktoré nás čakajú.“

Žirkovej zverenkyne čakajú už len náročné zápasy. Program nadstavbovej časti a pohárových súťaží nájdete v tomto článku.