Žirková pred Besiktasom: Sme nastavené pozitívne, tešíme sa na zápas

Basketbalistky banskobystrickej Slávie pricestovali do Istanbulu, kde v utorok absolvovali večerný tréning. Dnes, v stredu 11. októbra o 18.00 h čaká náš tím úvodný zápas v novej sezóne FIBA EuroCupu.

Na úvod skupinovej fázy si zmeriame sily so súperom poriadne silného kalibru. Besiktas bojoval o účasť v Eurolige, v kvalifikácii neprešiel cez Polkowice (57:58 a 64:78 z pohľadu Besiktasu), a tak poputoval do skupiny E FIBA EuroCupu. Trojnásobný turecký majster je favoritom našej skupiny.

„Pokiaľ ide o Besiktas, odohrali zatiaľ v lige päť zápasov, z ktorých vyhrali tri. V nedeľu už hrala aj ich americká posila, momentálne majú rotáciu šiestich ľudí. My sa musíme sústrediť samé na seba, odohrať čo najlepší začiatok zápasu, aby sme v ďalšom priebehu mali sebavedomie hrať o víťazstvo, keďže vždy musíme ísť do zápasu s cieľom vyhrať. Myslím si, že sme nastavené pozitívne a tešíme sa na zápas,“ povedala po utorkovom večernom tréningu trénerka Slávie Zuzana Žirková.

Naše pumy na svoje premiérové víťazstvo vo FIBA EuroCupe stále čakajú, čo chcú tento rok zmeniť. Do Istanbulu sme vycestovali po víťaznom úvode sezóny, keď sme úspešne zvládli prvé tri kolá extraligy aj prvý víkend Alpe Adria Cupu.

Stretnutie 1. kola FIBA EuroCupu skupiny E medzi Besiktasom JK a Sláviou Banská Bystrica má naplánovaný úvodný rozskok na stredu 11. októbra o 18.00 h. Priamy prenos môžete sledovať tu – LIVE STREAM. Online štatistiky nájdete tu – STATS.