Vanda Kozáková pred Mechelenom: Budeme potrebovať šiesteho hráča

Už v stredu 25. októbra nás čaká ďalší domáci európsky zápas, keď privítame belgického majstra Kangoeroes Mechelen.

Mechelen na úvod skupinovej fázy Eurocupu doma podľahol Panathinaikosu po predĺžení (87:91). Následne sa už ale Kangoeroes tešili z víťazstva, keď si v domácom prostredí pripísali cenný skalp favorita skupiny Besiktasu (83:74). Belgického majstra bodovo potiahli najmä Američanka Catherine Reese, Belgičanka Laure Resimont a Fínka Elina Aarnisalo. V úvode sezóny belgickej najvyššej súťaže zaznamenal náš najbližší súper štyri dominantné víťazstvá.

„Čaká nás súper, ktorý hrá rýchly, jednoduchý basketbal. Využívajú situácie jedna na jedna, alebo to hrajú na low-post úplne jednoducho. Budú hrať veľmi rýchlo, veľmi agresívne v obrane. Ak budeme hrať tak, ako v Piešťanoch tretiu štvrtinu, tak prehráme o 25 bodov,“ upozorňuje trénerka Slávie Zuzana Žirková, ktorá sa opäť musí vysporiadať aj s absenciami. Naša opora Žofia Hruščáková bude kvôli silnému zápalu plantárnej fascie absentovať dva až štyri týždne. Proti Mechelenu bude chýbať aj Lucia Striešová, Nina Janštová a Liana Užovičová, ktorú trápi choroba.

Bystrické pumy nastúpia v stredu 25. októbra o 18.00 h na palubovku v Športovej hale Dukla s cieľom pripísať si historicky prvú výhru v Eurocupe. „Urobíme všetko pre to, aby sme uspeli. Nebudeme po prehre v Piešťanoch vešať hlavy, ideme od zápasu k zápasu, hore hlava a ideme ďalej. V Istanbule sme síce prehrali vysokým rozdielom, ale proti Panathinaikosu sme ukázali, že môžeme vyhrať aj v Eurocupe. Teraz by sme radi už tú výhru zobrali. Ak sa nám to podarí, tak budeme dúfať, že to súperom v odvetách vrátime a pôjdeme ďalej. Proti Mechelenu budeme potrebovať šiesteho hráča, ktorého nám naši fanúšikovia vedia poskytnúť. Sú srdečne vítaní a tešíme sa na nich,“ pozýva naša podkošová hráčka Vanda Kozáková.

Po nedeľňajšom extraligovom šlágri v Piešťanoch prehovorila smerom k stredajšiemu európskemu večeru aj kapitánka Slávie Sabína Šimonovičová: „Máme dva dni na prípravu, takže sa treba poučiť zo zápasu v Piešťanoch. Zobrať si tie dobré veci, ktoré sme robili, využívať ich, a poučiť sa z tých zlých. Nemáme čas na rozjímanie, v stredu nás čaká ďalší ťažký zápas. Pokiaľ ide o naše postupové šance, tak pokúsime sa teraz vyhrať a ešte stále sú pred nami odvetné kolá, takže tam sa ešte môže všeličo stať. Teraz máme cieľ hrať tvrdo, hrať našu hru a pokúsiť sa vyhrať.“

Stretnutie 3. kola E skupiny FIBA Eurocupu medzi Sláviou Banská Bystrica a Kangoeroes Mechelen má naplánovaný úvodný rozskok na stredu 25. októbra o 18.00 h v Športovej hale Dukla na Štiavničkách. Vstupenky si môžete zakúpiť na tomto odkaze – VSTUPENKY: SLÁVIA – MECHELEN.