V Slávii vítame novú generálnu manažérku Ing. Gabrielu Chovaníkovú

Post generálnej manažérky banskobystrickej Slávie bude zastávať Ing. Gabriela Chovaníková.

Ing. Gabriela Chovaníková pôsobila od roku 2013 na rôznych pozíciách v Good Angels Košice, kde bola pri poslednom účinkovaní tohto klubu v Eurolige a ďalších európskych súťažiach. Na pozícii výkonnej riaditeľky viedla projekt „Zober loptu, nie drogy“ a plynule prešla k budovaniu dievčenskej mládežníckej akadémie Young Angels Academy.

„Narodila som sa v Košiciach. Basketbalu som sa aktívne venovala počas mladosti. Aj keď z toho nebola profesionálna hráčska kariéra, tento šport ostal navždy v srdci a určil moje pracovné zameranie a budúcnosť. Od roku 2013 som bola v Košiciach pri všetkých dôležitých basketbalových udalostiach v ženskom aj dievčenskom basketbale na rôznych úrovniach. Zároveň som manažérsky pôsobila  pri domácich súťažiach v ženskej extralige, Slovenskom pohári, mládežníckych dievčenských súťažiach a ich finálových turnajoch. Súčasne sa od roku 2019 až dodnes aktívne venujem pôsobeniu v SBA pri rôznych dievčenských mládežníckych reprezentačných výberoch,“ dodáva Ing. Gabriela Chovaníková.

Ing. Gabriela Chovaníková vystriedala vo funkcii Mgr. Milana Špinera, ktorý sa rozhodol ukončiť spoluprácu, k čomu došlo po vzájomnej dohode k 31. marcu. Mgr. Milanovi Špinerovi ďakujeme za dlhoročné odvedené služby pre klub.