Rok 2023 štartujeme sobotným zápasom s CBK Košice

Rok 2023 odštartujeme posledným zápasom v základnej časti, keď v sobotu 7. januára o 18-tej privítame v domácej hale na Štiavničkách nováčika extraligy CBK Košice.

Hráčky Slávie si cez vianočné sviatky oddýchli od basketbalu, no krátko po nich sa už vrátili do tréningového procesu. „Sviatky som prežívala v Novej Bani, keďže tam máme s rodinou chatu. Neskôr som išla do Komárna k priateľovi, tam sme prežívali pár dní s jeho rodinou. Potom sa opäť začal tréningový proces. Tréningy boli dosť náročné, povedala by som, že taká letná príprava v zime. Veľa sme makali hlavne na kondícii a individuálnych veciach,“ prezradila naša rozohrávačka Ema Nagyová.

A aké mala sviatky trénerka púm? „Výborné, oddychové, aj keď rýchle, skôr aj cestovné, ale tým, že Bystrica je pre mňa predsa len bližšie z chaty aj z môjho okolia, tak to bolo teraz pre mňa jednoduchšie,“ odpovedala Zuzana Žirková.

Naše pumy hrali naposledy doma 19. decembra, keď podľahli Ružomberku. Trénerka Žirková vtedy v pozápasovom hodnotení svoje zverenkyne nešetrila, pričom povedala, že „sranda skončila.“ Ako sa jej nespokojnosť s výkonmi prejavila na tréningoch po sviatkoch? „Napísali sme si pár pravidiel, ktoré sa musia dodržiavať, čo sa týka aj možno aj nejakého rešpektu. Každá musí vedieť, kde je jej miesto v hierarchii. Keď toto docielime, tak verím, že sa zmení aj chuť k tomu pohnúť sa ďalej. Je to všetko spojená nádoba, začali sme na tom pracovať. Tréningy po sviatkoch boli tvrdšie, potrebovali sme získať aj nejakú všeobecnú kondíciu, takže sme to poprepájali aj s kondičným trénerom. Samozrejme, dievčatá nedostali nič zadarmo a verím, že to zúročíme v ďalších ťažkých zápasoch, ktorých bude veľa,“ odpovedala.

Počas posledných dní nastali zmeny v našom kádri, o ktorých sa dočítate v tomto článku. Ema Nagyová v odpovedi na otázku ohľadom najbližšieho zápasu spomenula aj Ceejay Nofuente, ktorá v čase rozhovoru ako jediná z nových posíl už trénovala s pumami: „CBK bude pre nás zdolateľný súper. Bude to pre nás prvý zápas v roku, takže budeme veľmi rady, ak nás prídete podporiť. Môžeme sa zohrať s novou hráčkou Ceejay, ktorá s nami chce komunikovať, chce sa zapájať a čo najrýchlejšie zapadnúť do kolektívu. Rada sa s nami rozpráva a myslím si, že na ihrisku si budeme rozumieť.“ Ema Nagyová odohrala svoj doteraz najlepší zápas v sezóne práve proti CBK, keď v Košiciach strávila na palubovke vyše 23 minút a dala 10 bodov, čo je v podaní 18-ročnej rozohrávačky doterajšie sezónne maximum.

„CBK má mladý, agresívny, rýchly tím, hrajú jednoducho. My si musíme ustrážiť ofenzívne doskoky, ktoré budeme určite dostávať. V Poprade sme si stanovili nejaký limit na útočné doskoky súpera a stanovíme si ho aj teraz,“ dodala smerom k sobotnému duelu trénerka Žirková.

Stretnutie posledného kola základnej časti Niké Extraligy žien medzi banskobystrickou Sláviou a CBK Košice má naplánovaný úvodný rozskok na sobotu 7. januára o 18.00 h v Športovej hale Dukla na Štiavničkách. Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji na tomto odkaze – VSTUPENKY NA CBK KOŠICE.