Proti Čajkám s cieľom podať lepší výkon ako v predošlých meraniach síl

Basketbalistky banskobystrickej Slávie sa v sobotu doma stretnú s Piešťanskými Čajkami. Opäť.

Úradujúce slovenské majsterky sú v aktuálnej sezóne pre naše pumy už dobre známym súperom. V polovici novembra sa odohrá už tretí vzájomný zápas medzi družstvami, ktoré reprezentujú Slovensko vo FIBA Eurocupe. V prvých dvoch meraniach síl dominovali favorizované Čajky, ktoré v 1. kole extraligy doma zvíťazili o 20 bodov a pred vyše týždňom, vo štvrtok 3. novembra, nás na našej palubovke v rámci Eurocupu porazili ešte výraznejšie, o 34 bodov.

„Určite sa budeme snažiť podať lepší výkon ako v poslednom zápase, aj keď tá príprava bude znovu krátka. Potrebujeme si oddýchnuť a zároveň sa pripraviť. V predchádzajúcom vzájomnom zápase sme nezvládli individuálnu zodpovednosť v hre jedna na jedna, mali sme problém s rýchlym protiútokom, čiže toto budú veci, ktoré sa budeme snažiť odstrániť,“ povedal po štvrtkovom európskom súboji s Gorzówom tréner púm Miloslav Michálik.

Družstvo našej Slávie ťahá aktuálne v extralige sériu troch výhier. Čajky zatiaľ prežívajú výbornú sezónu, keď bez prehry dominujú slovenskej extralige a v Eurocupe si v troch zápasoch pripísali už dve víťazstvá. „Porazili Galatasaray, hrali vyrovnaný zápas s Gorzówom, tam keby im neušiel záver, tak mohli v pohode vyhrať tiež. Je to veľmi kvalitné družstvo. Majú kvalitnú strednú rozohrávačku, skúsenú Anku Jurčenkovú, James je výborná strelkyňa. Hrajú veľmi kompaktne, tie baby sa poznajú,“ dodal o najbližšom súperovi Slávie Michálik.

Naše pumy majú v aktuálnej sezóne za sebou už 12 súťažných zápasov od 1. októbra. Náročný program sa prejavuje aj na počte absencií v zostave. Prakticky v každom z posledných duelov pauzovalo pre zranenie či chorobu hneď niekoľko hráčok.

Trénera Michálika sme sa tak po zápase s Gorzówom opýtali na to, koľko hráčok nastúpilo so sebazaprením. „Aňa Kaliuzhna má ešte stehy v ústach. Erika Holíková podľa mňa nie je ešte doliečená, takisto Nina Janštová absentovala dosť veľa, tiež ešte nie je stopercentne v poriadku. Ostatné by už mali byť po zdravotnej stránke v poriadku. Samozrejme, Lucia Striešová je ešte stále mimo kvôli chorobe. Chýba nám aj zranená Vanda Kozáková a Simona Neuschlová. Nechcem sa na to vyhovárať, ale určite je to nejaká zmena, pokiaľ ide o náš program, keď to porovnáme s minulosťou. Môže to byť dôsledok toho. Únava, cestovanie, hotely… Niekto príde možno trošku nachladnutý, a už to má polka družstva,“ odpovedal hlavný tréner A-tímu Slávie.

Stretnutie 8. kola Niké Extraligy žien medzi Sláviou Banská Bystrica a Piešťanskými Čajkami odštartuje v sobotu 12. novembra o 18.00 h v Športovej hale DUKLA na Štiavničkách. Vstupenky si môžete zakúpiť na tomto odkaze – VSTUPENKY NA ČAJKY.