Preview: Zabojovať o návrat série do Bystrice

Po dvoch zápasoch finálovej série majú Piešťanské Čajky majstrovský mečbal. Naše pumy v sobotu 22. apríla od 18.00 h zabojujú o to, aby si užili ešte jeden finálový duel pred plnou halou v Banskej Bystrici. 

V Diplomat aréne sa v sobotu odohrá už desiaty vzájomný zápas medzi našou Sláviou a Piešťanskými Čajkami v sezóne. Doterajších deväť skončilo podľa papierových predpokladov, v prospech úradujúcich majsteriek. Naše pumy však v stredu pred skvelými fanúšikmi najmä v druhom polčase ukázali, že aj v oklieštenej zostave vedia s Čajkami hrať. Obrat v sérii by sa rovnal zázraku, ale Slávia sa nevzdáva.

„Stále je to 0:2 a ja nevzdám ani tretí zápas, bola by to blbosť. Verím, že ešte uhráme nejaký dobrý výsledok,“ povedala po stredajšom stretnutí trénerka Slávie Zuzana Žirková. „Určite sme ukázali, že je v našich silách Čajky zdolať. Je pred nami nový zápas, dáme do toho všetko. Niečo vylepšíme a budeme robiť všetko, čo je v našich silách, aby sme sa sem pred týchto ľudí ešte vrátili,“ dodala kapitánka bystrických púm Laura van Dalen.

Tretí duel finálovej série Niké Extraligy žien je na programe v sobotu 22. apríla o 18.00 h v piešťanskej Diplomat aréne. Naše pumy isto ocenia, ak opäť vycestujete do kúpeľného mesta a budete ich povzbudzovať za každého stavu tak, ako aj v prvom zápase série. Ak do Piešťan nevycestujete, tak priamy prenos môžete sledovať na RTVS Šport, alebo online tomto odkaze – Niké TV.