Pred vianočnou prestávkou ešte do Popradu

Basketbalistky banskobystrickej Slávie zakončia rok 2022 v stredu 21. decembra extraligovým duelom v Poprade.

Naše pumy budú opäť v akcii len dva dni po pondelkovej domácej prehre s Ružomberkom. „Hlavne treba zmeniť nastavenie báb v hlavách. Aj keď je to dva dni po ťažkej prehre s Ružomberkom, musíme sa z toho dostať. Čaká nás ďalší zápas a rok chceme zakončiť víťazne. Nechcem sa už vracať k Ružomberku, ale budeme musieť zmeniť všetko, nastavenie v hlavách, agresivitu… Musíme proste zmeniť prístup, ísť do tohto zápasu s tým, že sme favoriti a ideme vyhrať,“ povedal pred utorňajším tréningom Michal Suriak, asistent trénerky Žirkovej.

Po Ružomberku budú tentokrát hráčky Slávie čeliť súperovi z opačných poschodí tabuľky, ktorému v prvom vzájomnom stretnutí nastrieľali vyše 100 bodov. Popradčanky aktuálne s dvomi výhrami na konte okupujú 6. priečku tabuľky Niké Extraligy žien. Naposledy prehrali v Košiciach na palubovke CBK 61:50, kde prišli o vedenie v poslednej štvrtine. Najlepšou strelkyňou BAM Poprad je s priemerom 10,33 bodu na zápas Dominika Drobná.

„Poprad vie byť nepríjemný súper, vieme, aké majú kvality. Nemôžeme sa ale pozerať na to, čo hrá Poprad. My sa musíme sústrediť na seba, hrať svoju hru a odovzdať na palubovke maximum, aby sme sa naladili na vianočné sviatky,“ dodal Suriak.

Stretnutie 13. kola Niké Extraligy žien medzi BAM Poprad a Sláviou Banská Bystrica má naplánovaný úvodný rozskok na stredu 21. decembra o 17.30 h. Internetový priamy prenos môžete sledovať na tomto odkaze – NIKÉ TV.