Patricia Bura pred Ružomberkom: Musíme diktovať tempo od začiatku až do konca

Basketbalistky banskobystrickej Slávie sa po sobotňajšom stretnutí s Young Angels Košice ukážu svojim fanúšikom opäť už v stredu. V stredoslovenskom derby, šlágri druhého kola extraligy a súboji dvoch účastníkov FIBA EuroCupu sa stretnú s MBK Ružomberok.

Proti Young Angels nevyšiel našim pumám úvod zápasu, v ktorom za súperkami zaostávali. Už po stretnutí s košickým družstvom trénerka Zuzana Žirková spolu s kapitánkou Sabínou Šimonovičovou upozorňovali, že ak predvedieme podobný štart proti Ružomberku, tak sa nám už nemusí podariť duel otočiť. „Oproti minulej sezóne určite vzrástla ich sila pod košom. Majú rovnako dobrý vstup do sezóny ako minulý rok, svedčí o tom ich postup cez Ostravu do skupinovej fázy EuroCupu. Určite sa musíme vyrovnať s ich agresivitou v obrane, aby sme mohli byť úspešné,“ povedala o súčasnom tíme MBK Ružomberok trénerka Zuzana Žirková.

Ruža príde pod Urpín povzbudená spomínaným úspechom na európskom fóre, keď SBŠ Ostrava porazila v oboch kvalifikačných meraniach síl – 59:45 a 56:49 z pohľadu tímu z Liptova. V úvodnom kole Niké Extraligy žien zverenkyne trénera Juraja Suju nedali šancu banskobystrickej UMB, keď zvíťazili 105:23. Spomenuté výsledky svedčia o výbornej defenzíve nášho najbližšieho súpera.

Sezónu 2021/2022 strávila práve v oranžových farbách Ružomberka naša chorvátska pivotka Patricia Bura: „Zápas proti bývalému klubu vždy oživí spomienky, takže áno, bude to pre mňa zaujímavý duel. Momentálne sa však sústredím na náš tím, aby sme sa čo najlepšie pripravili na stredajší zápas. V prvom rade musíme zlepšiť náš vstup do zápasu. Proti Košiciam nebol dobrý, zaostávali sme v defenzíve, z čoho vyplynulo aj trápenie v útoku. Musíme nastúpiť do zápasu viac koncentrované, hlavne sa sústrediť na obrannú činnosť. Nemôžeme im umožniť dávať ľahké koše, od začiatku musíme nastaviť správne tempo a diktovať ho až do konca.“

Stretnutie 2. kola Niké Extraligy žien medzi Sláviou Banská Bystrica a MBK Ružomberok má naplánovaný úvodný rozskok na stredu 4. októbra o 18.00 h v ŠH Dukla na Štiavničkách.

Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji na tomto odkaze: VSTUPENKY: SLÁVIA – RUŽOMBEROK.

Súboje Slávie s Ružomberkom sprevádzala v minulej sezóne výborná atmosféra, tvorená či už našimi fanúšikmi, alebo priaznivcami spod Čebraťa. Trénerka Žirková si želá, aby jej zverenkyne mohli hrať pred podobnou kulisou aj v stredu: „Verím, že fanúšikovia zažili s nami v minulej sezóne veľa športového adrenalínu a priala by som si, aby sme v tom tento rok spolu s nimi pokračovali. Chceli by sme, aby sme sa spolu s divákmi mohli tešiť a podeliť sa o každé jedno víťazstvo. Budeme rady, ak nám pomôžu aj vo chvíľach, kedy to bude ťažké…“