Novou pumou Kseniya Malashka. Žirková: Vie sa pobiť pod košom, očakávam od nej bojovnosť a jednoduchosť

Novou posilou našej Slávie sa stáva 23-ročná, 183 centimetrov vysoká bieloruská krídelníčka Kseniya Malashka.

Kseniya Malashka bola v apríli tohto roka draftovaná do WNBA organizáciou Chicago Sky z 35. miesta. Draftovú pozíciu si vyslúžila svojimi dovtedajšími výkonmi v drese Middle Tennessee State University, kde sa v minulom ročníku zámorskej NCAA1 prezentovala priemerom 15,1 bodu a 5,8 doskoku na jeden duel. S našou Sláviou podpísala zmluvu do konca aktuálnej sezóny.

Zuzana Žirková chcela Kseniyu vo svojom tíme už skôr. „Predtým bola situácia taká, aká bola. Momentálne sa nezmenila, pokiaľ ide o pomery bieloruských a ruských športovcov, ale predtým na to hlavne nebol čas, riešiť to. Na začiatku sezóny sa presunula do Izraela, kde odohrala len jeden prípravný zápas, a potom sa to tam celé ukončilo. Teraz sme sa už o to pokúšali dlhšiu dobu, a nakoniec to vyšlo,“ vysvetlila trénerka bystrických púm.

Kseniya Malashka tak u nás prakticky odštartuje svoju sezónu. Prečo si ju trénerka Žirková vybrala? „Z piatich hráčok, ktoré môžu hrať na pozíciách 4 a 5, boli štyri Slovenky doteraz mimo. Už to trvá tretí mesiac, začali sme to riešiť pred dvomi mesiacmi. Tie zranenia stále prichádzajú a ja ich už nemám akými Slovenkami nahradiť. Keby boli Slovenky k dispozícii, tak by to bolo v poriadku. Nevieme, ako je na tom Žofia Hruščáková, kedy nastúpi, alebo nenastúpi. A trénovať s ôsmimi ľuďmi, to sa asi tiež úplne nedá, takže aj toto je jeden z dôvodov,“ odpovedala.

Ako už trénerka Slávie naznačila, s novou posilou, ktorá hráva prevažne na poste krídelníčky, počíta aj na pozície pod košom. „Budeme hrať v nižšej zostave, tak ako aj doteraz. Robíme zmeny v tréningovom procese, tak verím, že do toho zapadne. Očakávam od nej taký ten americký „drajv“, vie sa aj pobiť pod košom, bojovnosť, chcenie a jednoduchosť v hre jedna na jednu,“ dodala Žirková.

Zdroj foto: MTSU Athletics