Martišková pred šlágrom v Piešťanoch: Ideme all-in, nevzdať sa za žiadnych okolností

V nedeľu nás čaká šláger 5. kola, repríza extraligového finále a súboj o priebežnú prvú priečku. Slávia sa predstaví v Piešťanoch.

Úradujúci majster zaváhal v doterajšom priebehu extraligovej sezóny raz, keď ho Young Angels Košice v rámci 2. kola porazili 97:94. V Eurocupe najprv Čajky podľahli doma poľskému Gorzówu 64:77, ale v uplynulý štvrtok zvíťazili v Luxembursku nad Dudelange 70:52 z pohľadu Piešťan.

Čajky a pumy sa stretnú po prvýkrát od posledného extraligového finále. Banskobystrické basketbalistky sa naposledy radovali z víťazstva nad Piešťanmi ešte v októbri 2019. Naše pumy sú zatiaľ jediným nezdolaným družstvom v aktuálnom extraligovom ročníku. V nedeľu sa tak tím Zuzany Žirkovej pokúsi zastaviť dominanciu zverenknýň Petra Jankoviča vo vzájomných zápasoch, ako aj udržať sa na čele tabuľky.

Azda najväčšia pozornosť bude v Diplomat aréne upriamená na naše letné posily Božicu Mujović a Natáliu Martiškovú, ktoré prišli do Slávie práve z kúpeľného mesta. „Ja sa na tento zápas pripravujem tak, ako na každý iný. Čím menej zbytočného nátlaku budeme na seba robiť, tým lepšie sa nám bude hrať. Ja aj moje spoluhráčky pôjdeme do toho naplno, nemáme čo stratiť, môžme len získať. Samozrejme, že sa teším na ľudí, ktorých znovu uvidím, predsa robili moje pôsobenie v Piešťanoch prijemnejším,“ reaguje Natália Martišková. Blížiaci sa stret so svojím bývalým zamestnávateľom vníma podobne aj Božica Mujović: „Pre mňa je špeciálny každý jeden zápas, samozrejme aj ten proti Čajkám. Budem motivovaná rovnako ako v predchádzajúcich zápasoch.“

Oba celky hrajú aj Eurocup, a tak majú nahustený program. Medzi dvomi európskymi vystúpeniami ich teraz čaká zrejme najnáročnejšie meranie síl v rámci extraligy. „Je to vyčerpávajúce, ale ako profesionálne športovkyne sme na nahustený program zvyknuté. Najdôležitejšie je ostať pokojné a sústredené. V zápase s Panathinaikosom sme zo seba dostali maximum a ukázali, čoho sme schopné. Táto prehra nás namotivovala,“ pokračuje reprezentantka Čiernej Hory.

Hoci sme boli v minulej sezóne najväčším konkurentom Čajok na domácej scéne, v desiatich vzájomných dueloch sme favorita nezdolali ani raz. Môže byť nedeľňajší súboj v niečom iný? „Určite budú naše vzájomne zápasy odlišné oproti tým z finálovej série. Oba tímy si prešli určitými zmenami v kádri, avšak vieme, na ktoré hráčky treba upriamiť viac pozornosti. Taktiež my, rovnako ako Piešťany, nie sme v plnej sile. To však nemení nič na veci, že ideme all-in. Môžem povedať, že nastavenie tímu je veľmi dobré, sme pripravené pobiť sa o každý kúsok na ihrisku. Nevzdať sa za žiadnych okolností, ako sme to ukázali aj v poslednom eurocupovom zápase,“ odpovedala slovenská reprezentantka v drese Slávie Natália Martišková.

Stretnutie 5. kola Niké Extraligy žien medzi Piešťanskými Čajkami a Sláviou Banská Bystrica má naplánovaný úvodný rozskok na nedeľu 22. októbra o 17.00 h v piešťanskej Diplomat aréne. Ak sa do kúpeľného mesta nechystáte, duel môžete sledovať prostredníctvom štatistického prenosu alebo live streamu na Niké TV.

Pripomíname, že už v stredu 25. októbra o 18.00 h čaká našu Sláviu ďalší domáci eurocupový zápas. V rámci 3. kola skupiny E privítame belgického majstra Kangoeroes Mechelen. Vstupenky si môžete zakúpit tu.

Autor foto: Ivan Golembiovský (Slávia BB)