Lucia Striešová: Tím Ružomberka bude určite rýchly a agresívny v obrane

Po dvoch domácich extraligových výhrach vycestuje družstvo Slávie v nedeľu 23. októbra do Ružomberka, kde sa o 17.00 h v Koniarni postaví v rámci 5. kola Niké Extraligy žien domácemu MBK.

Naše pumy vyhrali posledné tri zápasy, keď po úspechu v kvalifikácii EuroCupu doma v rámci extraligy zdolali UMB aj Šamorín. V doterajšom priebehu sezóny nám na palubovke chýbala naša kapitána Lucia Striešová, ktorej návrat do hry je už veľmi blízko: „Prvé týždne boli pre mňa ťažké nakoľko som sa cítila v dobrej forme a kvôli zraneniu som vedela, že vymeškám niekoľko mesiacov, a tým veľa stratím. Postupne som ale začala trénovať aspoň v posilke, no kondícia šla určite dolu. Keď som už plánovala znova začať trénovať, vyskytli sa ďalšie komplikácie, a tak som bola bez kontaktného basketbalu dokopy štyri mesiace. Tento týždeň som absolvovala prvé tri tréningy v plnej záťaži. Myslím si, že som sa zapojila do tréningu celkom dobre, mám z toho fajn pocit. Je to pre mňa ale celkom náročné, keďže ma stále trápia bolesti, ale dúfam, že sa to bude už len zlepšovať.“

Náš nedeľný súper MBK Ružomberok si v prvých štyroch kolách pripísal tri výhry, keď doma zdolal Šamorín i Poprad a naposledy uspel v Košiciach na palubovke nováčika CBK. Ružomberčanky zatiaľ prehrali len v 2. kole, v Piešťanoch proti majstrovským Čajkám. „Ružomberok oproti minulým rokom výrazne zmenil filozofiu klubu a vytvoril tím čisto z Češiek a Sloveniek, no aj napriek tomu si myslím, že majú kvalitný tím. Majú množstvo mladých šikovných hráčok, aj so skúsenosťami. Medzery majú trochu pod košom, keďže hrajú len na jednu pivotku, z čoho by sme mohli vyťažiť vzhľadom na našu výškovú prevahu, avšak takýto nižší tím bude určite rýchly a agresívny v obrane,“ opísala kvality nášho najbližšieho súpera Striešová.

Naša dlhoročná opora a odchovankyňa podporovala v úvode sezóny svoje spoluhráčky aspoň z lavičky, a tak mohla podrobne pozorovať výkony púm. „Sezónu sme začali ťažkým zápasom s Piešťanmi a nie veľmi presvedčivým výkonom, no na kvalifikáciu EuroCupu sme sa dokázali zomknúť a vybojovať postup, čo je pre nás úžasný úspech. Príchodom zahraničných hráčok sa nám zvýšila konkurencia a kvalita tréningov, čo je prospešné pre celý tím, najmä pre naše mladšie baby. Zlepšujeme sa každým tréningom a zápasom. Dúfam, že aj návrat mňa a Vandy Kozákovej pomôže tímu ďalej napredovať,“ zhodnotila doterajší priebeh sezóny v podaní družstva Slávie Striešová.