Laura van Dalen pred Ružomberkom: Kľúčom bude disciplína a tímovosť

Zápasový program našich slávistiek pokračuje nedeľňajším extraligovým šlágrom na palubovke MBK Ružomberok.

Zatiaľ čo našej Slávii patrí v tabuľke prvá priečka o skóre pred Piešťanskými Čajkami, Ružomberok je tretí, keďže podľahol obom vyššie postaveným celkom. Obe družstvá vycestovali cez týždeň do zahraničia, a to na duely piateho kola skupinovej fázy Eurocupu, v ktorých prišli o šancu na postup. Zverenkyne trénera Juraja Suju prehrali na palubovke tureckého Melikgazi Kayseri 83:58, naše pumy podľahli v Aténach domácemu Panathinaikosu len o dva body.

K nášmu uplynulému európskemu vystúpeniu sa vrátila asistentka trénerky Laura van Dalen: „Aj zápas v Aténach nám potvrdil to, že kým hráme kolektívne a disciplinovane, tak predvádzame hru, ktorou sa chceme prezentovať. Možno s pribúdajúcou únavou, či nedostatočnou koncentráciou na maličkosti si ale komplikujeme priebeh zápasu, kedy nám uchádza disciplína v útoku aj v obrane. Bolo mnoho pozitívnych momentov v tomto zápase, čo je skvelé, a to bude aj našou úlohou, potvrdiť tú našu kvalitu aj v Ružomberku.“

V prvom súboji dvoch účastníkov Eurocupu zo stredného Slovenska sme sa na domácej palubovke radovali z víťazstva 66:57. Teraz bude doma Ružomberok. A sila tamojšieho domáceho prostredia je všetkým dobre známa. Okrem výbornej atmosféry sa budú Liptáčky spoliehať aj na svoju najviac bodujúcu hráčku. Ukrajinka Olha Yatskovets si v extralige pripisuje v priemere 16,88 bodu na zápas.

Laura van Dalen má zápasy v Ružomberku v pozícii hráčky ešte v čerstvej pamäti: „Ružomberok je vždy na domácej palubovke posilnený výbornou atmosférou, ktorú fanúšikovia vytvárajú. Vieme, akým basketbalom sa Ruža prezentuje a bude len na nás, ako sa s tým vyrovnáme, či už po fyzickej, alebo psychickej stránke. Ako som už predtým spomínala, disciplína a tímovosť bude kľúčom k spokojnosti za predvedený výkon.“

Stretnutie 9. kola Niké Extraligy žien medzi MBK Ružomberok a Sláviou Banská Bystrica má naplánovaný úvodný rozskok na nedeľu 26. novembra o 17.00 h v ŠH Koniareň. Ak sa do Ružomberka nechystáte, tak priamy prenos môžete sledovať na Niké TV a online štatistiky nájdete na tomto odkaze.