Carlota Sofia da Cruz pred Trenčínom: Budeme rady za každú tvár

Pred posledným domácim európskym zápasom v roku sa basketbalistky Slávie ešte stretnú v extraligovom stretnutí s nováčikom súťaže.

v sobotu 28. októbra o 18.00 h čaká naše pumy domáce stretnutie 6. kola Niké Extraligy žien. Vstupenky si môžete zakúpiť tu. Náš najbližší súper, BK AS Trenčín, je nováčikom, ktorý na poslednú chvíľu zaplnil uvoľnené ôsme miesto v extraligovom pelotóne. Trenčianky sa už stihli dočkať aj historicky prvej výhry medzi slovenskou elitou, keď v uplynulom kole na domácej palubovke zdolali nášho suseda z UMB 53:41.

„Snažím sa sledovať našich súperov v lige a mať o nich prehľad. Áno, zaznamenala som ich prvú výhru nad UMB, ku ktorej im blahoželám a verím, že to tento mladý tím povzbudilo a namotivuje do ďalších zápasov. Z videnia poznám asi len dve hráčky, osobne ani jednu. Myslím si, že sa diváci môžu tešiť na rýchly a kolektívny basketbal s agresívnou obranou. Budeme rady za každú tvár, ktorá nás príde podporiť,“ vyjadrila sa pred duelom s Trenčínom Carlota Sofia da Cruz.

Nie je tajomstvom, že zverenkyne trénerky Zuzany Žirkovej budú jasným favoritom. Práve zápasy proti družstvám zo spodnej štvorky sa častokrát nesú v znamení väčšieho priestoru na palubovke pre najmladšie hráčky na súpiske Slávie. „Dúfam v to, že budeme môcť priložiť ruku k dielu, a zároveň tak dopriať odpočinok spoluhráčkam, ktoré trápia zdravotné problémy. Ja sa osobne teším zo všetkých zápasových skúseností a som vďačná za každú minútu. Tento zápas nebude výnimkou. Keď dostanem príležitosť, budem chcieť priniesť na ihrisko energiu a urobiť všetko, čo bude v mojich silách,“ dodala naša ešte len 16-ročná rozohrávačka.

Už v stredu 1. novembra o 18.00 h čaká našu Sláviu ďalší domáci zápas v Eurocupe, keď privítame Besiktas Istanbul. Vstupenky si môžete zakúpiť tu.