ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava 71:39

Výsledok
Tím1234V
Slávia Banská Bystrica2111182271
BK Slovan Bratislava11881239

Warning: Undefined array key "eff" in /data/0/4/049d2a96-a7d9-410a-a4fd-f8b52c81f998/slaviabb.sk/web/wp-content/themes/alchemists/sportspress/event/event-logos/basketball-event-logos-block.php on line 266

100.0%

BK ŠKP 08 Banská Bystrica –  BK Slovan Bratislava  71:39 (21:11, 32:19, 49:27)
Sobota 30.10.2021 od 18:00 h v ŠH Dukla, Banská Bystrica-Štiavničky

BB:  Janštová 20, van Dalen 11 (2), Striešová 10, Holíková 8 (1), Grigerová 6  (Oborilová 5 (1), Kollárová 4 (1), Vargová 4, Šimčíková 2, Neuschlová 1, Bahledová 0)

BA:  Dohňanská 10, Lüttmerdingová 9 (1), Kolyandrova 4 (1), Barboričová 2, Ziburová 0 (Sobôtková 7 (1), Puzderová 4, Cepková 2, Vrbjarová 1, Danišková 0, Hrušková 0, Kobzová 0)

Bystrické pumy jasne zdolali Slovan zlepšeným druhým polčasom

Basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica v siedmom kole ženskej Niké extraligy zdolali doma v Športovej hale na Štiavničkách nováčika Slovan Bratislava o 32 bodov. Vyhrali každú jednu štvrtinu, prvú o desať bodov, druhú však len o tri, tretiu už o deväť bodov a štvrtú znovu o desať. Potešiteľné bolo, že do našej zostavy sa vrátili uzdravené nosné hráčky družstva Striešová a Vargová.

V úvode stretnutia išli bystrické ´pumy´ do vedenia 6:09:2 a 15:4. Zásluhu mali na tom najmä strelecky disponované pivotka Janštová a kapitánka Striešová. V hosťujúcom tíme potom stiahla náš náskok Lüttmerdingová dvojkou a trojkou na 15:9, ale dôležitá bola aj trojka našej Oborilovej, ktorá odpovedala na kôš Dohňanskej, tá jasne dominovala po celý duel najmä na doskokoch. Do druhej štvrtiny išli Bystričanky s náskokom desiatich bodov, ale ten sa začal razom scvrkávať. Trápili nás príliš časté straty lôpt, navyše v tomto dejstve sme sa päť a pol minúty nedokázali presadiť. Súper z predposlednej priečky tabuľky za ten čas zaknihoval sedem bodov v rade a stav bol nelichotivý 21:18Striešová v 16. minúte dvojkou zvýšila na 23:18, Slovanistky sme postupne vpredu eliminovali a záver polčasu zvládli, keď sa ešte trafili za dva body Janštová, spoza veľkého oblúku Kollárová, z trestných hodov Grigerová a posledné slovo mala šesť sekúnd pred prestávkou uzdravená Vargová – stanovila tak polčas na 32:19.

Ani nástup do tretej štvrtiny nebol ideálny. V úvodných piatich minútach nás rozhodne nezdobila streľba, bola nepresná a súper za necelé štyri minúty viedol 5:0, znížil na 32:25. K obratu nakopla ´pumy´ trojka van Dalen po takmer štvorminútovom pôste. K nej sa potom pridali pivotky Janštová a Vargová, upokojila nás i trojka Holíkovej. Súper kontroval iba Puzderovou na 43:27, na čo sme reagovali šiestimi bodmi v rýchlom slede, posledné slovo mala v tomto dejstve po prieniku Grigerová – 49:27. Táto hráčka tak ako ukončila tretiu, začala aj štvrtú štvrtinu. Zvýšila na 51:27 a potom poslala krásnu nahrávku na kôš van Dalen – bolo 53:27. Ďalšiu chybu hostí trestala Striešová na 55:27 a bolo prakticky po zápase. Za minútu a desať sekúnd sme dali šesť bodov, na čo musel reagovať kouč Slovana oddychovým časom. Po ňom síce Sobôtková znížila, ale nenechali sme sa vyviesť z tempa, naše basketbalistky už hrali svoju hru, van Dalen zaknihovala ďalšiu trojku (58:29), potom Janštová dala štyri koše v rade a za stavu 66:31 už mohli dostať väčší priestor na palubovke aj mladšie banskobystrické hráčky. Zápas sme bez problémov doviedli do víťazného konca.

Fakty o zápase:

BK ŠKP 08 Banská Bystrica –  BK Slovan Bratislava 71:39 (21:11, 32:19, 49:27)

Štvrtiny: 21:11, 11:8, 17:8, 22:12, TH: 14/24 (58 %) – 2/8 (25 %), trojky: 5 – 3, fauly: 13 – 22, doskoky: 53 – 42, asistencie: 21 – 11, zisky: 21 – 13, straty: 20 – 31, bloky: 3 – 5, streľba z poľa: 26/74 (35 %) – 17/57 (29 %). Rozhodovali: Doušek, Izák a Karnay. Diváci: 90.

Pumy: Janštová 20 + 13 doskokov, van Dalen 11 (2), Striešová 10, Holíková 8 (1), Grigerová 6  (Oborilová 5 (1), Kollárová 4 (1), Vargová 4, Šimčíková 2, Neuschlová 1, Bahledová 0)

Slovan: Dohňanská 10 + 19 doskokov, Lüttmerdingová 9 (1), Kolyandrova 4 (1), Barboričová 2, Ziburová 0 (Sobôtková 7 (1), Puzderová 4, Cepková 2, Vrbjarová 1, Danišková 0, Hrušková 0, Kobzová 0)

Vyjadrenia po zápase:

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Prvé dve štvrtiny sme hrali veľmi zle. Neviem, či to bolo vplyvom dvojtýždňovej hernej pauzy, ale iba postupne sme sa dostávali do zápasového tempa. Prvý polčas bol katastrofálny najmä z pohľadu, že sme stratili 16 lôpt, to sa nám nemôže stávať proti takému družstvu ako je Slovan, keď proti družstvám z prvej trojky stratíme 16 – 17 lôpt za celý zápas. Chýbala nám energia z predchádzajúcich zápasov. Druhý polčas bol diametrálne odlišný. Tam už boli veci nastavené tak, ako mali byť. Musíme však lepšie nastaviť hlavy na prvý polčas. Nemôže sa nám stať to, čo v úvode druhej, ale aj čiastočne v tretej štvrtine. Tam sme mali tie vstupy do týchto častí zlé. Neviem ako boli baby nastavené, do hláv im nevidím, ale nemôžeme byť v pozícii, že to ideme ľahko vyhrať. Všetci nás dnes ašpirujú na štvrté miesto, no my sme stále mladý tím. Musíme z tohto vychádzať, lebo ak by sme takto nastúpili proti iným družstvám, neviem ako by to dopadlo.

Lucia Striešová, kapitánka BK ŠKP 08 Banská Bystrica, návrat po zranení: „Netrénovala som zhruba dva – tri týždne, takže bolo ťažšie sa do zápasu dostať. Myslím si však, že to bol z našej strany celkom dobrý zápas, až na výpadok v prvom polčase, najmä v druhej štvrtine. V nej akoby sme sa uspokojili, Slovan to využil a celkom nás prekvapil. Cez polčas sme si v šatni povedali, že takto to nemôže vyzerať. Druhý polčas už vyzeral odlišne, ním sme ten nie príliš vydarený prvý vynahradili.“.

Zuzana Vargová, pivotka BK ŠKP 08 Banská Bystrica, návrat po dlhšom zranení: „V prvom polčase sme mali príliš veľa strát, čo nám tréner aj trochu vykričal v šatni. V druhom polčase sme sa snažili straty eliminovať a chytili sme sa postupne i strelecky. Som rada, že si mohli zahrať všetky hráčky, teda aj tie, ktoré v iných zápasoch nedostávajú toľko príležitostí. Ja som iba tento týždeň začala trénovať, nebola som si ešte celkom istá, keďže som mala mesačný výpadok. Netrénovala som basketbalovo a bolo to vidno na palubovke, hoci kondične si myslím, že som na tom dobre. Je to v hlave, že niečo urobím zle, to treba ešte odbúrať.“.