V sobotu hráme opäť doma, v extraligovej dohrávke privítame Young Angels Košice

Basketbalistky banskobystrickej Slávie čaká ďalší duel v nahustenom programe už v sobotu 19. novembra. Bystrické pumy sa v dohrávke 2. kola extraligy stretnú s košickými Young Angels. Po štvrtkovom tréningu sme sa porozprávali s trénerom Ľubomírom Douškom a Luciou Striešovou.

Už tradične musia naše pumy prepnúť z Eurocupu na extraligu. Po štvrtkovom taktickom tréningu sme sa trénera Ľubomíra Douška opýtali na program jeho zverenkýň v najbližších dňoch. „Dnes sme si zápas s Galatasarayom vyhodnotili. Každá hráčka sa k nemu vyjadrila, k pocitom a celkovej atmosfére. V prvom rade veľa dbám na atmosféru v tíme, aby tam bolo nadšenie, spolupráca a rešpekt, čo boli hlavné atribúty, ktoré nám v stredu pomohli. Máme tréning aj v piatok ráno, ten večerný už bude taký živší, nebudeme stále riešiť to, či sme unavení. V sobotu odohráme zápas s Košicami a dievčatá sa rozbehnú do reprezentačných tímov. My si urobíme regeneračný program, ale samozrejme, nesmieme zabúdať na tréning, posilňovňu a herné veci,“ odpovedal nový dočasný lodivod Slávie.

Doušek: Košice hrajú veselý, bezstarostný basketbal

V prvom vzájomnom stretnutí v sezóne sme 6. novembra košické Young Angels na ich palubovke zdolali výsledkom 50:66. „Je to mladý, behavý tím. Hrajú taký veselý, bezstarostný basketbal, majú nejaké pravidlá a zásady, ktoré dodržiavajú. Chcú hrať, na jednej strane môžu prekvapiť, na druhej strane im zápas nemusí vyjsť, v tomto smere je to nevyspytateľný tím. Myslím si, že po fyzickej stránke sme pod košom silnejší. Hráme doma a máme svoje prednosti, ktoré by sme chceli v zápase presadiť,“ povedal smerom k najbližšiemu súperovi tréner Doušek.

K sobotnej dohrávke 2. kola Niké Extraligy žien povedala pár viet aj krídelníčka Slávie Lucia Striešová: „Košice oproti minulej sezóne zmenili filozofiu, majú tam iba mladé dievčatá, ale ich štýl hry ostal rovnaký. Dosť veľa ťažia z rýchlych protiútokov, ktoré sa snažia hrať. V Košiciach sme s nimi mali trošku problém v dolnom postavení, kde ony síce nie sú až tak vysoké, ale majú dve fyzicky veľmi silné hráčky. Proti Galatasarayu sme sa snažili viac ako zvyčajne pobiť, dať aj my nejakú ranu súperovi a nie len dostávať. Ak budeme v dolnom postavení takto bojovať, tak by to mohlo byť lepšie ako v Košiciach proti nim.“

Luciu Striešovú trápilo v doterajšom priebehu sezóny zranenie aj choroba, a tak sme sa jej po štvrtkovom tréningu opýtali, ako sa momentálne po zdravotnej stránke cíti. „Ja som už v pohode, nepociťujem žiadne obmedzenie. Som zdravá, nemám žiadne zranenie, takže sa dostávam do tej stopercentnej pohody,“ odpovedala.

Striešová: Aj my sme atraktívny tím pre diváka

Dohrávka 2. kola Niké Extraligy žien medzi Sláviou Banská Bystrica a Young Angels Košice má naplánovaný úvodný rozskok na sobotu 19. novembra o 19.00 h v hale na Štiavničkách. Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji za zvýhodnenú cenu na tomto odkaze – VSTUPENKY NA YOUNG ANGELS. Lucia Striešová dúfa, že fanúšikovia budú v hojnom počte chodiť aj na extraligové stretnutia. Atmosféra v súboji s Galatasarayom ju potešila: „Ja som tu za mojich približne sedem rokov v extralige ešte toľko divákov nevidela, bolo to riadne počuť. Určite nás to veľmi potešilo. Dúfame, že aj keď to v sobotu nebude až taký atraktívny súper ako Galatasaray, tak nás aj tak prídu podporiť. Budeme sa snažiť odovzdať na ihrisku všetko. V stredu sme aj my ukázali, že vieme hrať v útoku, že nie len prestížnejší súper, ale aj my sme atraktívny tím pre diváka.“

„Diváci boli v stredu úžasní, najmä v závere, ale aj počas zápasu, keď sme hrali s Galatasarayom vyrovnanú partiu. Bola to neskutočná podpora. Priznám sa, že až nečakane som si to užil. Či budú fanúšikovia chodiť aj naďalej? Všetko záleží na našich výkonoch, divák chodí na dobrý basket,“ dodal kormidelník bystrických púm Doušek.