Snežana Bogićević pred Panathinaikosom: Verím, že je v našich silách zvíťaziť

Naše pumy sa aktuálne nachádzajú v hlavnom meste Grécka, kde ich už dnes čaká piate tohtosezónne vystúpenie v rámci Eurocupu.

Slávistky včera, v stredu 22. novembra, prileteli do Atén a za sebou už majú aj večerný tréning v tamojšej hale. Viac prezradila trénerka Slávie Zuzana Žirková: „Počasie je veľmi pekné, teplučko. Hotel aj strava, všetko je v poriadku, všetko je pripravené na zápas. Mali sme trošku dlhšiu cestu do haly, kam sme išli hodinu, lebo šofér zablúdil. Dobre sme sa rozbehali, bol to taký klasický večerný, predzápasový tréning, a teraz ráno ideme na druhý.“

Práve v súboji s Panathinaikosom na domácej palubovke sme boli najbližšie k nášmu prvému víťazstvu v skupinovej fáze Eurocupu, keď sme prehrali len o 4 body. „Bol to veľmi náročný a tesný zápas. Na konci sme nanešťastie neoslavovali my. Vieme, čo môžeme očakávať a ako hrajú, ale v prvom rade sa musíme sústrediť na nás a našu hru. Očakávam, že na ich palubovke to budeme mať ťažké, ale takisto verím, že je v našich silách zvíťaziť,“ povedala po stredajšom večernom tréningu naša srbská krídelníčka Snežana Bogićević.

Grécky vicemajster zdolal aj Mechelen, a tak s dvomi výhrami na konte bojuje o postup zo skupiny E do play-off. Domácim teda pôjde o veľa, zatiaľ čo naše pumy majú po štyroch prehrách a s výrazne negatívnym skóre už len veľmi malú šancu na pokračovanie v eurocupovej sezóne. Na udržanie si aspoň minimálnej nádeje na zázrak treba najprv v Aténach zvíťaziť aspoň o 5 bodov. Ani našim slávistkám však motivácia nechýba. „Nezáleží na tom, akú máme šancu. Dáme zo seba všetko a budeme sa snažiť zlepšiť našu hru čo najviac to pôjde. Máme toho pred sebou dosť, takže každý zápas berieme ako príležitosť posunúť sa vpred ako tím. Máme svoj cieľ, ktorý chceme v tejto sezóne dosiahnuť, a ten nás motivuje v každom zápase,“ reagovala Bogićević.

„V prvom rade myslíme na to, aby sme uhrali dobrý zápas. Jasné, že ten zápas, ktorý sme hrali doma, bol tesný a vyrovnaný. Verím, že taký istý odohráme aj teraz, akurát s lepším koncom,“ dodala trénerka Žirková.

Stretnutie 5. kola E skupiny FIBA Eurocupu medzi Panathinaikosom A.C. a Sláviou Banská Bystrica má naplánovaný úvodný rozskok na štvrtok 23. novembra o 17.00 h nášho času. Priamy prenos môžete sledovať tu a online štatistiky nájdete na tomto odkaze.