Pumy naďalej na cestách, v Splite nás čaká druhý hrací víkend Alpe Adria Cupu

Basketbalistky banskobystrickej Slávie sa v prvý decembrový deň presunuli z belgického Mechelenu do chorvátskeho Splitu, kde ich dnes a zajtra čakajú ďalšie zápasy v rámci Alpe Adria Cupu.

Na úvod sezóny Alpsko-jadranského pohára sa slávistkám podarilo ešte v septembri vyhrať v Maribore oba zápasy, keď porazili domáci ŽKD Maribor 89:65 a následne aj KAŽL Split 79:69. Tretí duel v skupine B odohrajú zverenkyne trénerky Zuzany Žirkovej už dnes, v sobotu 2. decembra od 19.30 h, keď sa po prvýkrát stretnú s rakúskym Klosterneuburgom. Bystrické pumy sa následne vyspia a hneď ich čaká ďalší súboj, keďže na odvetu s Mariborom nastúpia už v nedeľu 3. decembra o 10.30 h. Našej Slávii patrí po prvom turnaji v skupine B prvá priečka, cieľom je samozrejme udržať sa na nej.

„Dnes (v piatok) sme prakticky takmer celý deň cestovali do Splitu, po príchode si chvíľu oddýchli a potom dali ľahký tréning. Zbytok času ešte využijeme, aby sme zregenerovali, zahojili boľačky a nabrali sily na ďalšie dva víkendové zápasy. V sobotu nás čaká až večerný zápas, čo nám aj vyhovuje. Ďalší v nedeľu ráno, to bolo posunuté na našu žiadosť, aby sme sa mohli vrátiť skôr na Slovensko. Cez víkend to nebude také ľahké, ako by sa mohlo zdať, a preto bude veľmi dôležité naše mentálne nastavenie, samotná príprava ešte pred zápasom a potom zodpovedný prístup každého jedného člena na zápase. Chceme mať za sebou úspešný víkend a z posledného eurocupového zápasu si vziať tie pozitívne momenty, eliminovať tímové výpadky, prísť domov v zdraví a silnejší,“ vyjadrila sa po piatkovom tréningu asistentka trénerky Laura van Dalen.

Program Slávie – Alpe Adria Cup  Women – skupina B – 2. hrací víkend – Športski centar Gripe – Split (Chor.)

sobota 02.12. o 19.30 h: Slávia Banská Bystrica – BK Raiffeisen Duchess Klosterneuburg (LIVE STREAMSTATS)

nedeľa 03.12. o 10.30 h: ŽKD Maribor – Slávia Banská Bystrica (LIVE STREAMSTATS)