Preview: Vyladiť detaily a zaplniť halu

Basketbalistky banskobystrickej Slávie odohrajú v stredu 29. marca od 18.00 h na domácej palubovke v hale na Štiavničkách druhý zápas semifinálovej série proti Ružomberku. Zaplnená hala a skvelá atmosféra im môže výrazne pomôcť vybojovať postupový mečbal.

V prvom zápase série síce pumy zvíťazili až o 20 bodov, ale prvá semifinálová výhra sa nerodila ľahko. Húževnaté Ružomberčanky, hnané dopredu hlučným kotlom a početnou kulisou, sa viackrát dostali na kontakt a držali sa v hre až do záverečnej štvrtiny.

„Som veľmi rada, že sme vyhrali prvý zápas a chcela by som touto cestou poďakovať fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť aj do Ružomberka. Veľmi si to vážime. Sú naša energetická bomba! Každé družstvo malo chvíle, kedy na ihrisku dominovalo a rozhodovali detaily. A o tom to je. Detaily. Vieme, čo nám v zápase s Ružomberkom robilo problémy, a to sa budeme snažiť do ďalších zápasov dostať pod kontrolu,“ hovorí pred stredajším duelom Laura van Dalen.

Ako už načrtla kapitánka Slávie a ako sa zhodli aj viaceré hráčky, vo výkone tímu Slávie boli ešte určité rezervy. V dňoch medzi zápasmi pracujú práve na spomínaných detailoch. „Musíme vedieť, ako si udržať vedenie. Musíme byť ešte súdržnejšie, viac sa podporovať aj z lavičky, udržať konzistentnosť a koncentráciu,“ povedala po prvom stretnutí série naša kanadská rozohrávačka Ceejay Nofuente.

Séria sa presúva pod Urpín. Bystrické pumy by si rady užili takú podporu fanúšikov, akú mali doma Ružomberčanky. „Verím, že v stredu bude naša hala vypredaná, že opäť zlomíme rekord v návštevnosti na našom zápase,“ dúfa Ceejay Nofuente. „Želám si, aby sa hala na Štiavničkách naplnila a vytvorila sa opäť elektrizujúca atmosféra, akú sme už niekoľkokrát na domácej palubovke vďaka divákom zažili,“ dodáva Laura van Dalen.

Druhý zápas semifinálovej série basketbalovej Niké Extraligy žien medzi Sláviou Banská Bystrica a MBK Ružomberok má naplánovaný úvodný rozskok na stredu 29. marca o 18.00 h v ŠH Dukla na Štiavničkách. Ak bystrické pumy vyhrajú, tak si v sérii hranej na tri víťazné zápasy vybojujú postupový mečbal.

„Keď sa k tomu pridajú diváci, tak tam vznikne neuveriteľne silná atmosféra pre obidve strany. Či už pre nás ako tím, ktorému to pomáha a ťahá nás to ďalej, alebo pre fanúšikov, pre ktorých je to spoločenský zážitok. Verím, že v stredu si diváci nájdu cestu do haly a v hojnom počte nás prídu povzbudiť, lebo my to naozaj potrebujeme. Rady by sme každého jedného človeka, ktorý príde, ocenili víťazstvom. Verím, že dokážeme naplniť aj tie bočné sektory, lebo to by bola veľmi pekná spätná väzba našej roboty,“ vyjadrila sa nedávno v rozhovore pre BB FM rádio trénerka Slávie Zuzana Žirková.

Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji na tomto odkaze – VSTUPENKY NA SEMIFINÁLE. Zakúpte si vstupenku v predpredaji a okrem zvýhodnenej ceny môžete vyhrať zaujímavé ceny v žrebovaní, ktoré prebehne počas prestávky zápasu. Do žrebovania pôjdu len vstupenky zakúpené v predpredaji.

1. cena – Poukaz na konzumáciu v reštaurácii U Kemov v hodnote 30 €

2. cena – Podpísaný dres Žofie Hruščákovéj (červený)

3. cena – Podpísaný dres Lucie Striešovej (biely, verzia EUROCUP)

Prosíme fanúšikov o rešpektovanie pokynov usporiadateľov a strpenie pri kontrolách pri vstupe do haly.