Preview: Nič nie je rozhodnuté, čaká nás boj

Basketbalistkám banskobystrickej Slávie ostáva urobiť už len posledný, ale nesmierne náročný krok do vytúženého finále slovenskej extraligy.

Naše pumy bojujú o to, aby sme 33 rokov po zisku titulu majsteriek bývalého Československa hráčkami vtedajšej Slávie PF Banská Bystrica videli vo finále banskobystrické ženské družstvo. Prvé dva semifinálové kroky družstvo súčasnej Slávie zvládlo. V dramatickom stretnutí v Ružomberku sme napokon zvíťazili o 20 bodov. V stredu doma o 18, aj keď duel už mal z pohľadu nášho fanúšika pokojnejší priebeh.

Hráčky Slávie chcú ukončiť sériu už v treťom zápase, ktorý sa odohrá v sobotu 1. apríla od 17.00 h v ružomberskej ŠH Koniareň. „Chcieť je pekné… Je to stále 2:0, aj z tohto stavu to môže súper otočiť. Takže pre nás je to 0:0 a ideme vyhrať ďalší zápas. Musíme ísť do toho sústredené, lebo samé to nepôjde. Nesmieme poľaviť. Doma sme sa lepšie vysporiadali s vecami, ktorými nás potrápili v Ružomberku, ale to sa môže celé zmeniť, aj tým prostredím, ktoré v Ružomberku vládne. Basket je na dva koše, takisto majú dve nohy, dve ruky, a môže to skončiť akokoľvek,“ zdôraznila po stredajšom stretnutí trénerka Slávie Zuzana Žirková.

Svoju formu stupňuje naša pivotka Žofia Hruščáková, ktorá sa v druhom dueli série prezentovala 21 bodmi a 12-timi doskokmi. Takisto si uvedomuje, že Ružomberčanky sú pripravené využiť akékoľvek poľavenie: „Určite ešte nie je nič rozhodnuté. Vieme, že Ružomberok je nepríjemné družstvo, bojovné. V prvom zápase ukázali, že sa nevzdávajú za žiadnych okolností. Môže to byť diametrálne odlišný zápas. Musíme nastúpiť sústredené a myslím si, že máme kvalitu na to, aby sme to zvládli.“

Liptáčky sú v pozícii, kedy musia. V Ružomberku, kde ich poženie dopredu zaplnená hala a najmä domáci fanklub, dajú do toho všetko. Tréner súpera Juraj Suja po zápase v Banskej Bystrici rozhodne zbrane neskladal: „Samozrejme verím, že sériu môžeme ešte otočiť, keď sa nám podarí to otvoriť trošku v obrane a byť disciplinovanejší, lebo robíme kopec individuálnych chýb. Jasné, že verím. V sobotu sme boli na dve strely, rozhodla jedna situácia. Doma budeme chcieť hrýzť a pokúsiť sa o nejaký malý zázrak.“

Tretí zápas semifinálovej série medzi MBK Ružomberok a Sláviou Banská Bystrica môžete sledovať prostredníctvom Niké TV. Samozrejme Vám budeme vďační, ak opäť vycestujete do Ružomberka a podporíte naše pumy tak, ako minulú sobotu, kedy ste nám veľmi pomohli k víťazstvu.