Pred Ružomberkom ešte posledný európsky zápas v sezóne

Basketbalistky banskobystrickej Slávie sú aktuálne v poľskom meste Gorzów Wielkopolski, kde ich vo štvrtok o 18-tej čaká posledné vystúpenie v sezóne v rámci Eurocupu.

Zatiaľ čo poľské družstvo si môže výhrou poistiť prvenstvo v skupine C, naša Slávia už s určitosťou skončí na 4. mieste. Nedá sa však povedať, že o nič nepôjde. Zápas proti vysoko kvalitnému súperovi bude pre naše pumy výbornou prípravou na dôležitý pondelňajší extraligový duel s Ružomberkom.

„Nám ide o veľa. Nám ide o to, aby sme sa pripravili na pondelňajší zápas s Ružomberkom. O to viac sa musíme sústrediť na to, aby sme dokázali splniť to, čo si povieme pred zápasom. Iba tak môžeme mať dobrý zápas aj v pondelok. Na stredajšom tréningu išlo o to, aby sme sa po dlhej ceste poriadne rozbehali. Pracovali sme hlavne na útoku, bol to krátky a intenzívny tréning,“ povedala po stredajšom večernom tréningu v Gorzówe trénerka bystrických púm Zuzana Žirková.

Naša Slávia zakončí svoju európsku cestu v sezóne na palubovke tímu, ktorý je aktuálne na čele tabuľky poľskej najvyššej súťaže. „Je tu malá telocvičňa, diváci ich budú určite tlačiť. Kvalita pod košom aj na rozohrávke je v tíme Gorzówa veľmi silná, takže majú vykrytý každý post, o čom svedčí aj ich tabuľkové postavenie v poľskej lige,“ dodala Žirková.

Posledný duel skupiny C FIBA Eurocupu medzi InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. a Sláviou Banská Bystricamá naplánovaný úvodný rozskok na štvrtok 15. decembra o 18.00 h. Internetový priamy prenos môžete sledovať na tomto odkaze – PRIAMY PRENOS: GORZÓW – SLÁVIA. Najbližší domáci duel odohrajú naše pumy už v pondelok 19. decembra o 18.00 h, keď sa v hale na Štiavničkách stretnú s MBK Ružomberok. Vstupenky si môžete zakúpiť tu – VSTUPENKY NA RUŽOMBEROK.

Zopár fotografií zo stredajšieho tréningu…