Holíková pred Šamorínom: Dúfam, že fanúšikovia sa prídu naladiť na domáci eurocupový zápas

Ešte pred európskym súbojom s gréckym Panathinaikosom nás čaká domáci extraligový duel so Šamorínom.

Basketbalistky Šamorína vstúpili do sezóny vysokou prehrou na palubovke Piešťanských Čajok (97:34). Následne uspeli na palubovke nováčika z Trenčína (55:73) a v uplynulom kole porazili doma banskobystrickú UMB (75:48).

„Šamorín oproti minulej sezóne síce omladol, ale stále má skúsené hráčky, ktoré sa vedia na ihrisku nájsť. Sú dravé na doskoku a s prehľadom vedia potrestať chyby súpera v obrane. Cieľom je udržať vysoké tempo hry, podať zodpovedný výkon v obrane, či už v situáciách jedna na jedna, alebo v tímovej obrane ako takej. Vieme, kde to škrípe a práve v zápasoch môžeme vidieť spätnú väzbu k tomu, na čom pracujeme na tréningoch. V útoku by sme chceli vidieť jednoduchosť, dobrý pohyb hráčok, ale aj lopty, ktorý zaručí viaceré a ľahšie možnosti pre zakončenie. Verím, že v nedeľňajší podvečer si naši fanúšikovia nájdu cestu do haly, prídu nás povzbudiť a my sa im postaráme o športový zážitok,“ hovorí pred nedeľňajším stretnutím 4. kola Niké Extraligy žien Laura van Dalen, asistentka trénerky Zuzany Žirkovej.

Najlepšou strelkyňou ŠBK je Lucia Lüttmerdingová, ktorá si v priemere pripisuje vyše 20 bodov na zápas, a to so 47-percentnou úspešnosťou streľby za tri body. V tíme Šamorína nájdeme aj našu odchovankyňu, pivotku Zuzanu Vargovú.

Naše slávistky zvládli prvé tri extraligové zápasy v sezóne úspešne, a tak nám momentálne patrí v tabuľke 1. priečka. Príprava na Šamorín bola kratšia, nakoľko týždeň sa niesol v znamení prvého kola skupinovej fázy FIBA EuroCupu. Duel s ŠBK bude zároveň aj prípravou na stredajší európsky súboj s Panathinaikosom. Pumy sa chcú naladiť víťazne.

Smerom k stretnutiu so Šamorínom prehovorila aj naša krídelníčka Erika Holíková: „Cesta z Istanbulu späť do Bystrice bola určite vyčerpávajúca. Hráme však až v nedeľu, a tak máme viac času si oddýchnuť a pripraviť sa na zápas proti Šamorínu. Teším sa, že si znova zahrám proti Zuzke Vargovej, s ktorou sme sa dlho nevideli. Poznáme sa z minulých sezón a z mládežníckych kategórii. Nesmieme ich podceniť. Hrajú rýchlo, chodia na útočné ci obranné doskoky. Musíme sa zamerať na našu hru, aby sme  hrali celých štyridsať minút a nemali výpadky v niektorých úsekoch hry. Sústrediť sa budeme hlavne na komunikáciu v obrane, s ktorou sme mali v predošlých zápasoch problémy. A dúfam, že fanúšikovia sa prídu naladiť na domáci eurocupový zápas spolu s nami.“

Stretnutie 4. kola Niké Extraligy žien medzi Sláviou Banská Bystrica a ŠBK Šamorín má naplánovaný úvodný rozskok na nedeľu 15. októbra o 17.00 h v hale na Štiavničkách. Potom, v stredu 18. októbra o 18.00 h, nás čaká prvý domáci európsky zápas v sezóne, keď privítame grécky Panathinaikos. Vstupenky na oba duely si môžete zakúpiť na tomto odkaze – VSTUPENKY NA SLÁVIU.